« Tagasi

Korraldatud jäätmevedu talvisel ajal

Tuletame meelde mida saab ära teha vald, elanik ja vedaja kui on lumine aeg.

On omavalitsusi, kes jälgivad tühjendamisgraafikut ja ilma ning alustavad teede puhtaks lükkamist vastavalt graafikule. Kui on tegemist vallateega, on valla kohus lükata tee puhtaks. Samuti palume märgistada tee helkurpostidega, et pimedal ja lumisel ajal oleks võimalik orienteeruda. Kui on pime ja lund piisavalt, siis võib autojuht ohutuse mõttes jätta sissesõidu tegemata kui ta ei näe tee piirjooni.

Kuna konteinerite tühjendamine võib toimuda kella 6-23 vahel, palume ka elanikel märgistada ära eratee, sissesõidutee ning ka konteiner, mis võib lume all märkamatuks jääda. Kuna Kasepääl ja Lohusuu piirkonna on arusaamatusi ka aadressidega, palume märgistada konteiner vastavalt lepingus märgitud talu või aadressiga. Konteineri ümbrus peab olema puhtaks lükatud. Kui konteineri ümber on lükatud suur vall, ei pea autojuht üle valli täitunud konteinerit sikutama hakkama. Konteiner tuua võimaluse värava taha mitte hoida tühjendamispäeval õuel. Samuti on olnud probleeme ümberkeeramiskohtadega, kui on teeni pikk maa ja soovitakse tühjendamist värava tagant, peab olema ümberkeeramiskoht märgitud nii, et autojuhile on see märgatav. 

Kui on tuisused ilmad, sõidab auto Tartust välja ja tühjendatakse niipalju konteinereid kui võimalik. Kui külavahetee on läbimatu, siis klient selle eest arvet ei saa, kui eratee on läbimatu, tasub klient tühisõidu eest. Vedaja teavitab klienti vedu mittetoimisest e-maili teel, postiga infot ei saadeta. Kui vedu ära jääb, palun helistada vedaja klienditeenindusse, et leppida kokku millal on järgmine tühjendus. Kuna autojuht peab teenindamise käigus arvestame nii iseenda tervise, kliendi ja valla varaga ning ettevõtte tehnikaga, on tal õigus ja kohustus jätta teenindamata kui tal tekib oht. Vedajad on tegutsenud aastaid ja kõik see on tekkinud aastate kogemustega.

                        

MTÜ Ida-Eesti Jäätmehoolduskeskus